2022. október 20. Tanulmányi kirándulás Budapesten / Escursione a Budapest

Tanulmányi kirándulás Budapesten. Escursione a Budapest

Escursione a Budapest

Il 20 ottobre, in occasione della Settimana della lingua italiana nel mondo ben 20  studenti di italianistica della Facoltà delle lettere dell'Università di Pécs assieme ai loro docenti e con il sostegno della Facoltà di Lettere e di scienze sociali hanno fatto un'escursione a Budapest. In mattinata hanno partecipato alla visita guidata (e al quiz) dell'Istituto Italiano di Cultura. Il pomeriggio - dopo aver visitato con una bravissima guida italiana (Anna Righetto)  la mostra permanente del vicino Museo Nazionale - hanno incontrato il direttore dell'IIC Gabriele La Posta e hanno assistito anche alla prova dello spettacolo musicale Ode alla lingua italiana di Massimo Roscia e Davide Zilli. È stata una bellissima giornata. Speriamo di farne una tradizione e di poter ripeterla anche l'anno prossimo.

⁕⁕⁕

Tanulmányi kirándulás Budapesten

2022. október 20-án az Olasz Nyelv Hete a Világban című rendezvénysorozat alkalmából tanszéki kiránduláson vett részt az Olasz Tanszék a PTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának támogatásával. A remek hangulatú csapatépítő eseményen a fenti kérdésekre adott válaszokon túl még rengeteg érdekes dolgot hallottunk és láttunk.

20 diákból és tanárokból álló csoportunkkal előbb a Budapesti Olasz Kultúrintézetbe látogattunk el, ahol olasz nyelvű vezetéssel egy kvízjátékon keresztül megismerhettük az épület minden zegzugát, majd ebéd után a Nemzeti Múzeumban folytattuk a programot. Itt egy nagyon érdekes, szintén olasz nyelvű idegenvezetéssel az Árpád-kortól kezdve végignéztük az olasz-magyar történelmi kapcsolatok állomásait. Még délután az Olasz Kultúrintézetbe visszatérve volt alkalmunk megismerkedni Gabriele La Postával az Intézet igazgatójával, és részt venni Massimo Roscia és Davide Zilli bravúros főpróbáján, amelyet egy órával az Óda az olasz nyelvhez című zenés előadásuk bemutatója előtt tartottak.

Romanisztika Intézet Olasz Tanszék

H-7624 Pécs, Ifjúság útja 6.    +36 72 503 600/64089, +36 30 365 5876    kerner.rita@pte.hu